Макроси starbasic

Мільйони користувачів ПК не мають жодного уявлення про те, що таке макрос, та це не завадить їм успішно працювати з різноманітним програмним забезпеченням. Проте, ваша присутність на цьому сайті свідчить про інтерес до поняття “макрос”, чи потребу в інформації щодо створення та використання макросiв.

Термін “макрос” (точніше, “макрокоманда”) увійшло у вжиток програмістів у 50 роках минулого століття для позначення додаткових можливостей програмування на асемблері. З того часу область застосування макросiв значно розширилася, охопивши найрізноманітніші аспекти програмування та функціювання програмного забезпечення.

Зокрема, слово “макрос” сьогодні увійшло до вжитку широкого кола користувачів офісних пакетів таких, як Microsoft Office чи OpenOffice. Тут макрос є для користувача засобом створення нових можливостей програмного продукту з метою налаштування його відповідно до власних потреб. Власне цей аспект використання макросiв висвітлюють матеріали, розміщені на цьому сайті.

Хоча багато уваги приділено відмінностям між VBA-макросами у Microsoft Office та макросами OpenOffice.org Basic, основні матеріали сайту присвячені програмуванню на OpenOffice.org Basic (інші назви цього варіанту мови BasicStarBASIC та LibreBASIC походять від назв відповідних офісних пакетів, в яких він також застосовується).

Отож, на цьому сайті можна:

  • почитати короткий підручник з написання макроса на OpenOffice.org Basic (StarBASIC, LibreBASIC);
  • ознайомитися з прикладами макросiв для вирішення різноманітних задач у середовищі офісного пакету OpenOffice.org (Star Office, Libre Office);
  • знайти додаткову інформацію про макроси, особливості їх створення та використання.