Основи програмування на С++. Навчальний посібник з курсу «Основи інформатики і програмування, частина 2» спеціальності 105 – “Прикладна фізика та наноматеріали” для першого (бакалаврського) рівня освіти/ С. М. Ментинський, Я. М. Пелех. – Львів: Галицька Видавнича Спілка, 2021. – 256 с.
- Вступ. Алгоритмічна мова програмування C/C++, призначення та особливості. Історія виникнення та розвитку мови С (С++, С#).
- Лекція 1. Основи синтаксису та алгоритмічні конструкції C/C++.
- Лабораторна робота 1. Ознайомлення з популярними середовищами розробки програм на С/C++. Створення та виконання простої програми.
- Лекція 2. Оператори мови С, обчислення виразів.
- Лабораторна робота 2. Програмування алгоритмів лінійної структури та розгалужень. Обчислення арифметичних виразів з використанням математичних функцій мови C.
- Лекція 3. Типи даних С/С++, використання змінних і констант.
- Лабораторна робота 3. Програмування алгоритмів розгалуженої структури. Програма для розв’язування алгебраїчних нерівностей.
- Лекція 4. Опрацювання масивів в С/С++.
- Лабораторна робота 4. Програмування на C алгоритмів циклічної структури. Ітераційні циклічні алгоритми. Обчислення значення функції як суми нескінченного ряду.
- Лекція 5. Вказівники та операції з ними.
- Лабораторна робота 5. Циклічні алгоритми і опрацювання масивів. Циклічно-розгалужені алгоритми. Пошук в одновимірному масиві.
- Лекція 6. Функції в С та С++, способи передачі параметрів.
- Лабораторна робота 6. Програмування вкладених циклів. Опрацювання двовимірних масивів. Побудова таблиці значень функції двох змінних.
- Лекція 7. Додаткові можливості функцій в С++.
- Лабораторна робота 7. Створення та використання підпрограм на С/С++. Використання підпрограм для опрацювання масивів.
- Лекція 8. Використання динамічного розподілу пам’яті.
- Лабораторна робота 8. Масиви і вказівники. Створення та опрацювання одновимірних динамічних масивів.
- Лекція 9. Структури як засіб створення нових типів даних.
- Лабораторна робота 9. Використання масивів вказівників на функції для організації командного інтерфейсу роботи (меню) програм.
- Лекція 10. Опрацювання файлів.
- Лабораторна робота 10. Робота із структурами даних та структурованими файлами. Організація пошуку в структурованих файлах.
- Лекція 11. Функції, як члени структур.
- Лабораторна робота 11. Створення нових типів даних на основі структур. Перевантаження операцій. Елементи ООП з використанням структур.
- Лекція 12. Створення нових типів даних з використанням класів.
- Лабораторна робота 12. Створення нових типів даних на основі класів С++. Основи ООП. Наслідування. Інкапсуляція. Конструктори і деструктори.
- Лекція 13. Основні принципи ООП та їх реалізація в C++.
- Лабораторна робота 13. Основи ООП. Наслідування класів і структур. Використання віртуальних функцій і динамічний поліморфізм.
- Лекція 14. Об’єктно-орієнтований підхід як основа проектування візуального інтерфейсу користувача.
- Лабораторна робота 14. Знайомство з можливостями візуального програмування на С++ в середовищі MS Visual Studio з використанням технології Windows Forms.
- Лекція 15. Огляд можливостей Standard Templates Library.
- Лабораторна робота 15. Створення додатку для табулювання функції однієї змінної з використанням візуальних компонентів Windows Forms.
- Завдання до розрахункових робіт.