Створення макроса в OpenOffice.org Basic

Перейти до написання коду макроса можна з вікна будь-якого додатка OpenOffice, використовуючи команду Tools => Macros => Organize Macros => OpenOffice.org Basic (Сервіс => Макроси => Керування макросами => OpenOffice.org Basic).

Menu

Ця команда виводить на екран діалогове вікно “Макрос OpenOffice.org Basic” (OpenOffice.org Basic Macros), призначене для керування макросами.

керування макросами

Найпростіший спосіб створити новий макрос — позначити у списку зліва документ, у якому буде збережено макрос і натиснути кнопку “Створити”(New) у правій частині вікна керування макросами. Після цього з’явиться повідомлення про створення нового модуля, в якому можна задати назву модуля, або погодитися з запропонованою назвою Module1, натиснувши кнопку OK.

Після виконання вказаних вище дій до файлy документу буде додано бібліотеку з назвою Standard, яка міститиме створений модуль, а на екрані з’явиться вікно з кодом (текстом макросів) створеного модуля.

макрос

У цьому вікні можна набрати текст макроса і виконати його. Створений модуль уже містить заготовку для написання макроса-процедури із службових слів
Sub main

End Sub
між якими записують інструкції (команди) макроса на мові OpenOffice.org Basic.