Створення дизайну діалогових вікон.

Використання діалогів у OOo Basic надає користувачеві можливість створювати потрібні йому вікна для відображення чи вводу найрізноманітнішої інформації. Візуальний об’єкт Dialog є базою, на якій, залежно від виду відображуваної інформації, потрібно розмістити ті чи інші елементи керування. Діалоги містяться у бібліотеках разом з модулями макросів. Додати до існуючої бібліотеки новий діалог можна з вікна керування макросами на закладці “Діалоги” (Dialogs).


керування діалогами

Додавання діалогу аналогічне до додавання модуля — у вікні зліва вибираємо документ, в ньому бібліотеку, у якій буде створено діалог і натискаємо кнопку “Новий діалог” (New). У наступному діалоговому вікні задаємо ім’я діалога і натискаємо “Ok”. До вибраної бібліотеки буде додано новий діалог і відкривається вікно редактора OOo Basic із прямокутною заготовкою для проектування візуальної складової діалога.

редагування діалога

При цьому, переважно, відкривається панель інструментів “Елементи керування” (ToolBox)  елементи керування) з кнопками для розміщення на діалоговому вікні елементів керування. Якщо ця панель не з’явилася у вікні при відкритті діалога для редагування, то відобразити її можна командою View => Toolbars => Toolbox (Вид => Панелі інструментів => Елементи керування) з меню редактора. Щоб розташувати на діалозі елемент керування, потрібно активувати (натиснути лівою клавішою миші) кнопку з його зображенням на панелі “Елементи керування”, перевести вказівник в область діалогу і позначити вказівником миші діагональ прямокутної області в яку буде вписано елемент керування. Змінити розміри уже встановленого елемента можна перетягуванням його межі, попередньо виділивши його лівою клавішою миші, видалити виділений елемент керування можна натиснувши клавішу “Delete” на клавіатурі. Виділити сам діалог можна натисканням лівої клавіші лише на його межі, а не у будь-якому вільному місці його області, навідміну від редактора UserForm у VBA. Ще одна відмінність від VBA — подвійний клік лівої клавіші на елементі керування викликає вікно властивостей елемента а не вікно з кодом його обробника. Решта властивостей, окрім розташування та розмірів елемента, такі як колір фону, колір, розмір та стиль написів втсанвлються виключно у вікні властивостей.

Графічний дизайн діалогового вікна, так само як і модуль з кодами макросів, зберігається при записі змін у файл документа, в якому міститься бібліотека з діалогом.