Гра як спосіб вивчення програмування на Java

Попри бурхливий розвиток сьогоднішніх технологій програмування мова програмування Java вже два десятиліття продовжує займати ключові позицій у рейтингах популярності в сфері ІТ. І в молодих людей нерідко виникає думка: “я б у джавери пішов — хай мене нучать”, перефразовуючи класика. Декілька зауважень про те, як це зробити набільш ефективно — далі.

Java – популярна мова програмування, якою сьогодні користується значна частина програмістів і проблема її вивчення полягає далеко не в браку навчальних матеріалів, а, навпаки, в їх надлишку в якому часто важко обрати свій шлях опанування цієї мови.

Можливості сучасних технологій програмування на основі Java надзвичайно потужні. Тому деякі автори намагаючись охопити одночасно усі суттєві аспекти і деталі часто створюють хороші, але надзвиайно складні навчальні курси, від одного вигляду яких в початківців бажання вивчити Java зникає в зародку. Для прикладу — хороший грунтовний курс з програмування на Java на intuit.ru. Навіть вагомі базові навички програмування на інших мовах та добре розуміння основних засад об’єктно-орієнтованого програмування навряд чи стануть (без додаткової сторонньої мотивації) запорукою успішного вивчення цього курсу.

Ще одну небезпеку для початківців, і не тільки стосовно вивчення Java приховують в собі численні відеокурси, яких сьогодні в мережі також у надлишку. Будучи зручним наглядним прикладом різних практичних вмінь і навичок вони здатні підмінити собою живу самостійну практику, без якої здобуті знання можуть залишитися поверховими і нетривкими.

Цікаву спробу побудови навчального курсу Java запропонували автори Інтернет-ресурсу javarush.ru, вмонтувавши навчальний матеріл в багаторівневу гру-оповідання на сюжети мультсеріалу “Футурама”. Матеріал тут подано невелики порціями, починаючи з азів, в обрамленні світоглядних бесід на тематику ІТ, вкладених в уста мультиплікаціних героїв. Мотивація до виконання практичних завданнь (написання невеликих фрагментів коду) проста і переконлива — за них нараховуються відповдні ігрові бали, без яких неможливо переходити до наступного матеріалу на нових рівнях. Курс цікавий і корисний не тільки для початківців, а цілком може стати комфорним і простим способом систематизувати чи поновити свої знання тим, хо вже мав нагоду частково познайомитись з програмуванням на Java раніше.

javarush.ru