Зберігання макросів. Модулі і бібліотеки

Макроси, як допоміжний елемент офісного пакету, не є самостійними документами, тому не зберігаються у вигляді окремих файлів. Вони можуть міститися разом з документами чи в загальних шаблонах OpenOffice.org. Як і у VBA так і в OpenOffice.org Basic для зберігання макросів використовуються модулі, але у OOo Basic модулі об’єднуються в бібліотеки, які, у свою чергу, зберігаються у файлі документа.

Бібліотеки макросів у OpenOffice 3.* (LibbreOffice, StarOffice) можуть розміщуватися в одному з трьох розділів (контейнерів):

  • у загальному шаблоні макросів “Мої макроси” (My macros),
  • у службовому розділі “Макроси OpenOffice.org” (OpenOffice.org Macros),
  • у файлах окремих документів (див. малюнок).

керування макросами

Загальний шаблон “Мої макроси” (аналог normal.dot у MS Word) використовують для зберігання макросів безпосередньо на комп’ютері. Такі макроси завжди доступні для виконання в усіх документах OpenOffice на комп’ютері, на якому їх створено, але не пердаються при копіювання чи пересиланні документів на інші комп’ютери. Слід також пам’ятати, що макроси із шаблону “Мої макроси” можуть бути назавжди втрачені після переінсталяції операційної системи чи пакету OpenOffice. При спільному використанні ПК, наприклад, у лабораторіях навчальних закладів практикується завантаження ОС та програм кожного разу із стартовими налаштуваннями – у цьому випадку макроси в “Моїх макросах” можна зберігати лише протягом одного сеансу роботи операційної системи.

У розділі “Макроси OpenOffice.org” можна переглянути службові макроси пакету OpenOffice.org, які створені його розробниками і встановлюються на комп’ютер разом з ним. Бібліотеки “Макросів OpenOffice.org” доступні лише для читання, безпосередньо змінити код цих макросів, чи створити нову бібліотеку в цьому розділі не можна.

Третя категорія макросів – макроси, розміщені в окремих документах OpenOffice представлена у нижній частині дерева “Макрос із” (Macro from) діалогового вікна “Макроси OpenOffice Basic” окремими позначками для кожного відкритого документа. Файл кожного документа (текствого документ OOo Writer, електронної таблиці OOo Calc, презентації OOo Impress, тощо) може містити бібліотеки з макросами. Такі макроси можна передавати разом з документами на інші комп’ютери. Виконання макросів, що зберігаються в файлі документі можна дозволити або заборонити у розділі “Безпека макросів” у налаштуваннях програми OpenOffice.