Українські соцмережі

У зв’язку з недавніми подіями в нашій країні в Internet активно обговорюється створення української соціальної мережі. За час Майдану не один патріотично налаштовний співгромадянин встиг видалити свою сторінку з “Однокласників” чи “Вконтакте”, на знак протесту проти антиукраїнської пропаганди. Соціальне підґрунтя для виникнення нової Інтернет-спільноти визріло. Розглянемо ближче деяких претендентів зайняти цю нішу інформаційного простору.


Сергій Мишко в своїй статті “Що варто зробити в IT-галузі під час кризи” на forbes.ua зазначає ” уже відомо про створення відразу трьох українських соціальних мереж – Druzi.org.ua, UkrFace.net і WEUA.info”. Насправді це далеко не повний перелік кандидатів на почесне місце національного “Фейсбука”, але почнемо зі згаданих Мишком. На середину квітня 2014 вони виглядають приблизно так:

Druzi.org.ua. Реєстрація розпочинається з “Угоди користувача”, лейтмотивом якої є “Забороняється”, а у фіналі зазначено: “Адміністрація сайту залишає за собою право:

 • БЕЗ ПОПЕРЕДЖЕННЯ видаляти і редагувати будь-які повідомлення, які не відповідають правилам.
 • БЕЗ ПОПЕРЕДЖЕННЯ закривати доступ на сайт за образи, або за порушення вищеописаних правил.
 • НЕ ПОЯСНЮВАТИ користувачам мотиви, за якими вчиняються ті або інші дії.”

Само по собі зрозуміло, що боротьба зі спамом і нав’язливою рекламою є спільною справою користувача та адміністрації, але дружба за такими правилами навряд чи зацікавить користувача. До речі, повідомлення для продовження реєстрації на e-mail до моменту публікації цього матеріалу так і не надійшло, цікаво за якими даними розробники звітують що “Нас вже: 159113”.

UkrFace.net. На сьогоднішній день форма реєстрації ще на працює, але можна успішно пожертвувати кошти на розвиток проекту (тут чомусь згадується відомий персонаж Ільфа і Петрова та “союз меча і орала”), або пороситися в команду веб-програмістів.

WEUA.info. Форма реєстрації на головній сторінці, поряд читаємо:

“У зв’язку з масовою реєстрацією “фейків” (штучних сторінок) на початковій стадії діяльності мережі WEUA, ми запроваджуємо тимчасову реєстрацію по запрошеннях. Що це означає? 1. Користувачі, які зареєструвалися або підписалися на оновлення отримують 3 ключі на свою електронну скриньку протягом доби (так як підписаних учасників дуже багато), за допомогою яких, вони можуть запросити відповідно 3-х своїх друзів. 2.Тим хто зареєструвався 1 квітня, достатньо просто авторизуватися.”

На жаль, подивитися на цей ресурс зсередини не було нагоди – не знайшлося знайомих, які б “пригостили” ключем.

Очевидно, готуючи статтю про ІТ-галузь в цілому, пан Мишко не мав можливості вникнути в ситуацію з українськими соціальними мережами більш детально. Доповнимо його перелік:

ukrainci.com.ua. Наразі на головній сторінці встановлено лічильник, що відраховує час до відкриття мережі. За його даними відкриття мережі мало б відбутися 28 квітня 2014 року. Незабаром побачимо що запропонує користувачеві цей колектив ентузіастів.

ukrainci.org.ua. Давніша розробка зразка початку 2009, яка вже функціонує тривалий час, але не досягла відповідного рівня популярності. Оцінити її перспективи можна терміном спортивним терміном “фальш-старт”. Найімовірніше, після тривалих “боїв” за увагу користувача, розробники втратили інтерес до свого дітища, і сьогодні, коли на нього з’явився попит неспроможні запропонувати сучасний функціонал (візьмімо хоча б, обмеження 8 Мб на загальний обсяг фотоальбомів).

www.ykrainci.com. Проект Олександра Василика з Торонто на сьогодні виглядає найбільш переконливо. Причин декілька. Основні, на наш погляд:

 • старт мережі відбувся на початку березня, приблизно на піку попиту на неї, а вчасний піар в існуючих соцмережах дозволив залучити в команду ентузіастів різних спеціалізацій;
 • використання готового рішення JomSocial на базі CMS Joomla дало можливість запустити проект за лічені дні, не змушуючи користувача чекати, а уже в процесі експлуатації вдосконалювати функціонал системи.

На завершення варта зазначити, що усім розробникам для досягнення успіху на ринку давно зайнятому російськими аналогами, попри чудову патріотичну ідею, доведеться вирішити, принаймні, два головних завдання:

 • забезпечити дитину іграшками, найновішою музикою та відео, щоби переманити її з “Вконтакте”;
 • татові і мамі привести з “Однокласників” друзів дитинства, які давно виїхали в Канаду, США, Італію, Австралію, Ізраїль, чи ще кудись.

Обидва вимагають “недитячих” капіталовкладень в технічні засоби та рекламу, тому пафосні розповіді про “патріотів-фрілансерів, що розробляють українську соцмережу власними зусиллями і власним коштом” в українських Інтернет-медіа викликають посмішку і співчуття.

5 коментарів

 1. Толік сказав:

  Ага, Цукерберг інфу в ФБР зливае, Попков з Дуровим в ФСБ, треба щоб і на СБУ хтось працював)))

 2. admin сказав:

  ну може не всі такі…
  той же Дуров заявив, що через вимоги ФСБ видати організаторів vk-груп про Євромайдан позбувся свєї частки “Вконтакте”

 3. Любомир сказав:

  О! Вже другий день на “Ікраїнцях” тільки “Козацькому роду нема переводу” і
  “Веб-сайт поновлюється. Робота веб-сайту буде відновлена скоро”.

 4. Вова сказав:

  Вже працює. Трохи повільно і з глюками, але можна користуватися

 5. admin сказав:

  Таке враження, що команда ukrainci.com.ua взяла таймаут ще на 25 днів – 28 квітня минуло, а відлік часу залишився. До іншої дати, звичайно.

Залишити відповідь